tlo-gora-ziemia

WYBRANE TRANSAKCJE

Sprawiamy, że plany biznesowe naszych klientów stają się rzeczywistością. Zapewniamy bezpieczeństwo na każdym etapie transakcji kupna/sprzedaży, maksymalizujemy jej wartość, pozyskujemy finansowanie. Robimy o wiele więcej. Osiągamy ponadprzeciętne rezultaty w imieniu naszych klientów.

Type Sector Customer Client Contractor
Zakup Finanse,Technologie, media i telekomunikacja
Nets Denmark A/S - cyfrowy lider na rynkach nordyckich - przejął Dotpay/eCard (Dotcard), jednego z polskich liderów rynku e-płatności,
za 315 mln PLN od MCI.Private Ventures FIZ oraz Saltus TUW. CET był doradcą Nets.
Sprzedaż Motoryzacja,Przemysł Prywatni udziałowcy
CET pozyskał inwestora dla iParts, największego niezależnego dystrybutora e-commerce części zamiennych do samochodów w polskim Internecie. Założyciele iParts sprzedali 100% udziałów w spółce do UCANDO Gmbh z Grupy Hella – niemieckiego dystrybutora i producenta części o przychodach ponad 5 mld EUR. Dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu oferty inwestycyjnej i konkurencji strategicznych inwestorów zagranicznych CET uzyskał parametry transakcji charakterystyczne dla rynków e-commerce Zachodniej Europy.
Sprzedaż Technologie, media i telekomunikacja
CET doradzał OPTEAM S.A. w transakcji zakupu 50% akcji w spółce Polskie E-Płatności (PeP) od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. CET doradzał również przy pozyskaniu finansowania na wykup oraz przy sprzedaży łącznie 75% akcji PeP do Innova Capital. Wartość transakcji sprzedaży wyniosła łącznie 112,5 mln PLN.
Zakup Motoryzacja,Przemysł Wybrane aktywa
PKC Group przejęło spółkę zależną Groclin zajmującą się produkcją wiązek elektrycznych za cenę 50 mln EUR. CET był doradcą PKC.
Sprzedaż Usługi dla biznesu Prywatni udziałowcy
CET doradzał firmie Voxen (pośrednictwo ubezpieczeń) w procesie sprzedaży 100% udziałów do Unilink S.A. CET wspierał klienta w poszukiwaniu inwestora strategicznego, w negocjacjach warunków transakcji oraz zasad współpracy po transakcyjnej z kupującym. Spółka Unilink S.A., to jedna z największych multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce, posiadająca sieć ponad 6 000 agentów oraz współpracująca z 40 towarzystwami ubezpieczeniowymi.
Sprzedaż Healthcare Prywatni udziałowcy
CET doradzał właścicielowi Prima Dent, sieci trzech specjalistycznych klinik stomatologicznych zlokalizowanych na terenie Warszawy. Prima Dent zatrudnia ponad 70 osób, w tym 40 lekarzy stomatologów. Właściciel Prima Dent sprzedał przedsiębiorstwo Grupie LUX MED. CET wspierał klienta w poszukiwaniu inwestora strategicznego, w negocjacjach warunków transakcji oraz zasad współpracy potransakcyjnej z kupującym.
Sprzedaż Przemysł Prywatni udziałowcy
CET doradzał prywatnym udziałowcom w procesie sprzedaży 67% udziałów w spółce Kuźnia Ostrów Wielkopolski sp. z o.o. („KOW”) do MSV Studenka. CET wspierał klienta w poszukiwaniu inwestora strategicznego oraz w negocjacjach warunków transakcji. KOW zajmuje się produkcją odkuwek matrycowych i swobodnych głównie na potrzeby kolejnictwa, sektora górniczego i rolniczego.
Sprzedaż Przemysł Prywatni udziałowcy
CET doradzał właścicielom Grupy IOW, wiodącemu dystrybutorowi napędów jezdnych, przekładni mechanicznych, hydrauliki siłowej, systemów chłodzenia i technologii filtracji na Europę Wschodnią i Centralną w procesie sprzedaży udziałów do międzynarodowej grupy przemysłowej Axel Johnson International AB. CET wspierał klienta w poszukiwaniu inwestora strategicznego, w negocjacjach warunków transakcji oraz zasad współpracy potransakcyjnej z kupującym.